VÝSTAVY

 

   VÝSTAVY 2011           VÝSTAVY 2010             VÝSTAVY 2009              VÝSTAVY 2008

 

MVP KOMÁROM  /HU/ 26.05.2012

 Ľady sa prelomili a odvtedy je vystavovanie u južných susedov opäť o súťažení. Po Budapešti a Miškolci sme zavítali aj do obľúbeného Komáromu. Nikdy sa nám doteraz v tejto pevnosti nepodarilo získať nič podstatné. Po dlhom čase a úbytku vystavovaných jedincov si uvedomili, že tadeto asi cesta nepovedie a začali do kruhov pozývať aj posudzovateľov zo zahraničia. A za následok to malo, že sa na prvých priečkach začali  /v kruhu kavalierskom určite/  umiestňovať úplne iní psi, ako rok, dva predtým. Čiči s prehľadom dokončila Maďarského šampióna, Bou Bou dostal v obálke titul rovnaký a povzbudení týmito úspechmi sme nasmerovali výpravu Chilli & PassCo za múry pevnosti Monostori Eród ... 

Pohodových osemdesiat kilometrov, prejazd cez hranice a boli sme v cieli. Po nahliadnutí do katalógu trošku zmrazenie. Všetky triedy po jednom, len tie naše majú silnejšiu účasť... Svoju kožu len tak ľahko nepredáme !!!

 

Bou plne sústredený nastúpil s BH šampiónom, ťažký oriešok! No nedal sa ničím vyrušiť, ani ťažko zvlneným terénom / prečo máme kruh vždy na tom istom kráterovom mieste? /. Preniesol sa všetkými nástrahami na výbornú! A nie obyčajnú, ale V1 CAC !!!

  

Ani sme si nevydýchli a máme tu ďalších dvoch BH protivníkov. Kolotoč o CACIBa sa rozbieha. Bou však je rozbehnutý a v jednotlivých súbojoch predčil bielohnedých protivníkov po všetkých stránkach. Potom po dlhom premýšľaní pána posudzovateľa nevyhrala ani farba. Vyhral BOU BOU !!!   Odnášame si z Komáromu strieborný kábel pretkávaný zlatou niťou a to znamená CACIB !!!

 

    Krstniatko Kokynka si tiež viedla výborne a V2 Res.CAC, Res. CACIB je výborné umiestnenie v maďarskej premiére !!!

 

S premožiteľkou Kokynky sme sa stretli vo finále o BOBa. Fakt krásne bielohnedé dievčatko, dcéra slávnej Žaby sa zapáčilo aj Bou Bou. Začal myslieť, inými zmyslami a ledva som ho donútil vnímať mňa... Pogratulovali sme víťazkám a strašne sa tešíme z veľkého úspechu !!!

  

Aj tak si neviem predstaviť o čom by som debatil v záverečnom kruhu s odborníkom na kavalierov pánom G.S. Ide sa domov na grilovačku, všetci si ju zaslúžime a Bou Bou a Koky BIG pleskavicu !!! Predtým sme sa však ešte posilnili na cestu a dobyli pevnosť...

  

...sľúbená opekačka...

  

 

Nakoniec predsa musí byť výsledok !

MVP KOMÁROM 26.05.2012:

    BOU BOU- Gawin Minowara  Trieda šampiónov  V1 CAC, CACIB !!!

 Posudzoval: p. Herbert Klemann /D/

 

 

 

KV KUTNÁ HORA /CZ/ 20.05.2012

...opúšťame Salzburg a dedukujeme, kade sa vydať, bez navigátora a iba s mapou Česka. Rozhodli sme sa nájsť slávnu cestu E 55 a dosiahnuť bod A náš obľúbený Autocamp. Cesta ubieha rýchlo, no nie tak akoby sme si želali. Našli päťdesiatpäťku a prekročili hranice. Občerstvenie v motoreste, čaká nás ešte 200 km. Nuda nebola, na krajnici postávali nádherné devy, ktoré sa na nás usmievali...asi sa im páčili zástavy na našom aute...Vozovka sa čím viac kľukatila a začal sa zápas semifinálový. Počúvať ho v Českom rozhlase bolo zaujímavé, úplne opačné reakcie komentátorov...úplné ticho...veď sme dali góóól, vedieme Žofka nadskakuje a dávame okoliu najavo našu radosť! 80 km do cieľa a je vyrovnané. Končí sa druhá tretina a vybaľujeme sa, stav nezmenený. Šťastne v cieli, i keď nemáme svoju tradičnú izbu, žhavíme telku v spoločenskej miestnosti. Vzápätí ošiaľ radosti, vedieme !!! Prebehne pár minút a jasáme znova !!! Kričíme na celú Kutnú Horu a grilujúci nemeckí turisti počúvajúci šlágre rokov sedemdesiatych nechápu, ale sa i usmievajú. Sme vo finále !!! Prechádzka so štvornožníkmi na rozdýchanie. Finále a Bou svetová štvorka, musíme to osláviť !!! Moc sa nám to však nepodarilo, 850 km, výstava stresová a únava nás dobehla...

Výprava zaparkovala pred kulturákom výstavným v Lorci. Ovlajkovanú Žofku si nebolo možné nevšimnúť a Kachnu v drese Bondru už vôbec nie. Všetci s úsmevom gratulovali našim k postupu a Bou už bol tiež slávný so svojim salzburgským úspechom. Poštuchovanie a poznámky typu nastrihali sme pre Vás dosť zelených stužiek a auto máte v rybníku sme nenechali bez odozvy. Všetci sme sa dobre zabávali počas celej výstavy.

 Teraz však už k veci... Bou mal súpera nadmieru zdatného. Nastúpil do kruhu so svojim otcom Volney Bonanzom, ktorý bol v perfektnej kondícií i výstavnej nálade. Bol to krásny pohľad vidieť čierne skvosty pokope! Po krásnych predvedeniach Bou sklonil hlavu pred fotrom, ktorý nakoniec vyhral celú výstavu!!! Bou Bou V2 Res.CAC.

  

Babyká trošku strečkovala, ale nakoniec sa rozbehla na výbornú a spravila nám radosť ! Na stole ako vždy čarovná. Známka V4.

  

Balú blázonko dnes riadne vybehaný sa šarmantne nosil a roznášal po kruhu radosť z pohybu a vystavovania. Druhé miesto je krásne, ale pre nás bol dnes víťazom ! Známka V2.

  

              

V prestávke prišla veľká sláva pre naše farby. Teda hlavne pre jednu BT!!! Odovzdávanie cien klubových súťaží za rok 2011 prebiehal za našej silnej účasti !!!

 

BOU BOU / CH. Gawin Minovara : 

Klubový šampión !!!

Víťaz farby BT pes 2011 !!!

 

        

CHILLI / ICH. Ennesie Siri Biely démon :

Víťaz farby BT fena 2011 !!!

Najúspešnejšia fena klubu Čiech, Moravy a Sliezka 2011 !!!

Tým obhájila minuloročné prvenstvo a pridala ešte k tomu prvenstvo absolútne, lebo sa stala aj vôbec najúspešnejším psom roku 2011!!!

  

               Začínajú záverečne súťaže a keďže naši štvornožníci sa ďalej neprebojovali, tak budú obhajovať naše farby mladí handleri.

Prvá nastupuje Miška, ktorá už je v tomto kruhu legendou svojej triedy a za potlesku divákov predvádza čomu sa od minulého roku priučila.

Keďže nemala súperku, tak mala priestoru dosť na balet s Čičikou. Prvé miesto ju neminulo!!!

           Tomino posledné tri výstavy neporaziteľný je nervózny. No vstupom do súťažného ringu z neho všetko opadáva a už je to ten správny a známy tanečník so psom. Krásny výkon s Čiči a má to v suchu. Za aplauzu celého osadenstva výstavy si preberá pohár za prvé miesto !!!

 

Pomaly, teda rýchlo balíme! Čaká nás posledná cesta do vytúženého domova a hokejové finále!!!

Úspešná výprava prechádza za hlasného víťazného trúbenia bránou Chilli Koliby...Počítadlo stavu prejdených kilometrov sa zastavilo na čísle 1 205,7!!! Toto bolo naše víkendové putovanie krajinami smerom na západ. Ale teraz už ideme na finále !!!

 

KV KUTNÁ HORA 20.05.2012 V ČÍSLACH:

BOU BOU- Gawin Minowara     Trieda šampiónov     V2 Res.CAC

BALÚ -  Best of Chilli Koliba     Trieda mladých         V2

Posudzovala: p.Elaine Waddington  /GB/

 

BABY- Asta La Vista Baby Chilli Koliba  Trieda mladých      V4

 Posudzovala: p. Katie Sloan  /GB/

 

Dieťa a pes:  MIŠKA KLEMENTOVÁ a Chilli - I. miesto

Junior Handling I.kategoria: TOMÁŠ JANKOVIČ a Chilli - I. miesto 

Posudzovala: p. Michaela Čermáková /CZ/

 

 

 

WDS SALZBURG /AT/ 19.05.2012 

     A je to tu, vydávame sa na dlhú okružnú jazdu smerom na západ. Bude to chcieť veľkú výdrž a hlavne zo strany mládežníkov cestovateľskú trpezlivosť. Prvou zastávkou pred vystúpením na svetovke však bude nemecký Ruhpolding, kde sme našli príjemné domácke ubytovanie za prijateľnú cenu. Neboli sme sami, čo sme zvolili túto variantu a dokonca medzi návštevníkmi boli aj naši známi - kavalieristi z Poľska. Cesta ubiehala výborne a bez problémov. Za odmenu nám bol pohľad na krásne zasnežené Alpy, jazerá, utešené dedinky. Ubytovali sme sa a poďho von nasať tento krásny kus zeme.

Z cesty

 

Ruhpolding / D /          

 

Psíčkarsko – hokejová výprava naberá smer Salzburg

 

Regenerácia prebehla výborne. Deti boli fantastické. Ráno nás čakali zabalené raňajky v podobe žemlí komisára Rexa! Hotelík sa Smejkohandlerke tak páčil, že si doma našla vo vrecku kľúče od izby! Výprava ovenčená vlajkami vyráža do Salzburgu dejiska svetovej výstavy.

A prišli strasti!!! Žofka sa zasekla pri vjazde do tunelu 1,5 km od výstaviska a odvtedy sme nešli krokom, ale polkrokom. V tuneli 500 metrovom sme strávili hodinu a ďalšiu na slnku! Dostali sme sa k výstavisku, aby nám povedali, že tu nemôžete parkovať !!! Náš časový predstih bol pekne povedané v kýbli...

 

Uvítací výbor L

Vysadil som celé osadenstvo a poslal do jamy levovej a išiel hľadať parkovanie pri nejakom štadióne!?! Našiel som až jednu šípku a potom už nič. Na dôvažok nám skolaboval v tuneli Magor /navigácia a neprebrala sa doteraz/. Niekde na prvom vhodnom mieste som zaparkoval a poďho pešo hľadať výstavisko. Je 9:30 úplna paráda! Išiel som po čuchu, po hmate a dokonca som použil prirodzenú inteligenciu! Ešteže sme mali vytlačené dva vstupné listy. Po polhodine som dorazil k vstupnej bráne /tu už som dnes bol/ Už len kilometer v spotenej výstavnej košeli. Našiel som zničený náš kruh v okamihu, keď Smejkohandlerka vstupovala do arény, stihol som aspoň pusu pre šťastie...

 Nepomohlo, nevybehaný Balúčik je neriadená strela a taký bol aj v kruhu. Smejkohandlerka ledva stihla rozložiť tábor a musela nastúpiť. Konkurencia  veľká, Balú bláznivý, tak to nemohlo dopadnúť inak ako VD. Človek si to ani nevychutnal, posudzovanie bolo dosť rýchle a Balú si to prehral už pred osobným posúdením...

  

 

                                       Jedna stihnutá zdravotná a ideme s Bou na to. Sme na tom podobne, tiež neurobil v kruhu ani meter a pre tesnosť priestoru sa to nedalo ani mimo neho. Veľká konkurencia pätnástich psov v triede otvorenej a skoro samý blenheim...paráda. Rozbiehame sa i keď je to dosť nahusto a Bou, ako keby sa nado mnou zľutoval a išiel s prehľadom. Sme na rade, ide sa na stôl, z toho čo započujem hovoriť pána posudzovateľa je celkom spokojný. Nasleduje tam a späť, trojuholník a poďakovanie, máme to za sebou a sme výbornýýý !!!

  

 

 

A teraz udržať Bubáka na uzde, dokým všetci nebudú odposudzovaní, bude to fuška...   Zvládli sme to ide do tuhého. Pán posudzovateľ zahajuje triedičku...

  

Zostávajú V-čkari. Po jednom ideme tam a späť. Chvíle napätia a sme tam !!!!!!! Bou Bou sa dostáva do svetovej štvorky !!!!!!!

                                               

Toto sa nám ani nesnívalo, ale stalo sa to skutočnosťou. Je rozhodnuté, Bou končí na nádhernom svetovom štvrtom mieste medzi hviezdami !!! Užívame si kolečko slávy !!!

 

Užili sme si fotenie a gratulácie. No teraz späť do reality. Vybavili sme doklady, pri preberaní posudku sme zistili, že sa skladá iba sucho z ohodnotenia známkou a smajlíka pri podpise pána posudzovateľa. Musíme sa ponáhľať, veď večer je semifinále Slovensko-Česko !!! Pred nami dlhá cesta do Kutnej Hory bez navigácie. Ale čo tam potom, veď najprv musím nájsť auto...Žofka kdeže si ???

 

Našiel som ju, 5,5 km od výstaviska. Odpúšťame organizátorom a teším sa na zajtrajšiu svalovicu. Smer Kutná Hora ...

 

WDS SALZBURG 19.05.2012 

BALÚ -  Best of Chilli Koliba    Trieda mladých     VD

BOU BOU- Gawin Minowara    Trieda otvorená      V4 /15/ !!!

 Posudzoval: p. Juha O. Kares /FIN/ 

 

 

MVP BRATISLAVA /SK/ 12-13.05.2012

Vystúpenie prvé - sobota

Po dlhom čase výstava, kde Žofka nestihne ani rozohriať svoje telo. Nemusíme skoro vstávať, ani nikde zháňať ubytovanie, iba po chvíli sa usadiť na najvhodnejšom voľnom mieste a začať sa pripravovať. Teda my psychicky a naši milovaní musia nabrať výstavný design.

 Balú sa už udomácnil medzi staršou mládežou a Smejkohandlerke dáva najavo, že aký je šéf !!! No pochopenie nenachádza a musí sa vpratať do svojej rubínovej kože. Našťastie si uvedomil, že v kruhu má viac ukázať seba, ako svoje emócie a prinieslo to krásne ovocie v podobe prvého CAJCíka pre nášho BESTíka !!!

  

      Balú V1 CAJC      

O trochu rozvážnejší Bou tiež skúšal rôzne ťahy, ale pevná ruka Kičkohandlera skorigovala jeho snahy. Aj preto sme si vychutnali V1 CAC!!!

 

Bou Bou V1 CAC

 No a vbehla do kruhu Baby-ká, hneď ju opantala panika. Opäť v hale uzavretej sa jej vôbec nepáčilo. Nesmelý výkon a zaslúžene si odniesla VD 2. Musíme zvoliť na našu prešibanú bytosť novú taktiku!

 

Baby VD2

Chvíle napäté prišli o niečo neskôr. Bou o CACIBa v kruhu s krásnym blenheimom. Tí čo poznajú takéto strety vedia ako to zvyčajne končí. No tentoraz prepíšeme štatistiky a Bou víťazí !!! Nesmierna radosť v Chilli tábore podporovaná Magnolistami je nekonečná...Napokon prichádza CACIB nášho krsniatka Kokinky a všetko je úžasné. O BOBa nastupuje prvý raz Balú a s ním Koky aj Bou !!! Je rozhodnuté. šľahačku na smotane dnes zlíže BOU BOU !!!                Máme BOBa !!!!!!!

 

Kruh o BOB                                                                                                             BOU BOU – BOB !!!

 

             Chilli Koliba v akcii

 Handlerské umenie predvádzali samozrejme aj obidvaja naši mládežníci. Tomino mal sťaženú pozíciu. Vychovával Balú-a pre svoje potreby. Na prvé predvedenie im to išlo vynikajúco a to musím podotknúť, že toto zápolenie bolo siahodlhé a veľmi náročné. 55 bodov je preto vynikajúcich a Balú bol veľmi statočný!!!

  

      Tomáš + Balú     

Miška so svojou Čiči spravila krásne kolečko, všetky detičky boli roztomilé a preto si odniesli z kruhu nielen medailu, ale rôzne sladkosti a dary všakovaké!

  

Miška + Chilli

Samozrejme sme sa predviedli s Balú aj s Bou v kruhu víťazov no pán posudzovateľ z Japonska mal úzky okruh svojich favoritov, tak sme si zobrali svoj pohár a hajde osláviť Bubákov triumf !!!

 

Deň radosti 1- sobota

 BALÚ -  Best of Chilli Koliba    Trieda mladých     V1 CAJC

BOU BOU- Gawin Minowara    Trieda šampiónov   V1,CAC, CACIB, BOB   Nominácia CRUFT´S

BABY-Asta La Vista Baby Chilli Koliba     Trieda mladých VD 2

Posudzovala: p. Dagmar Klein /RO/

 

Junior Handling I. kategória : Tomáš Jankovič + Balú       55 bodov

Dieťa a pes :  Miška Klementová + Chilli medaila za účasť

 Posudzovala : p.Mária Zembjaková /SK/

 

 

Vystúpenie druhé – nedeľa

 Trochu sa nám pokazilo počasie, no nálada po včerajšku je výborná! Deň súťažný druhý sa môže začať. Ideme v tom istom poradí, takže Balú si to mieri na koberec.

  

Balú V1 CAJC

 S prehľadom rozdáva úsmevy a pózy. Na stole nádherný a zaslúžený V1 CAJC s nádherným posudkom !!!

Bubák so svojim odvekým červeným rivalom zvádzali v kruhu riadnu bitvu. Obidvaja behali ako pávy, stáli sťa rytieri v plnej zbroji. No proste takto má vyzerať stret šampiónov. Čerstvý červený kamoš mal však dnes na Bou Bou navrch. Gratulácia víťazovi a krásne V2 Res. CAC.

  

Bou Bou V2, Res.CAC, Res. CACIB

Včerajšie Baby-kyne špekulácie mali za následok taktickú zmenu na poste handlera. S Kičkohandlerom sa rozbehla do výborného výkonu a včerajšie  trápne grify nechala doma. Na stole bola skvostná a v ostatných činnostiach tiež. Po vyhlásení výsledkov Chilli Koliba na nohách a oslavuje. Naša chovná stanica má prvého šampióna !!!! Šišnutá Baby je odo dnes  JCH. ASTA LA VISTA BABY CHILLI KOLIBA !!!!!!!!!!!!!!!

A to ešte nedosiahla vek ani 10 mesiacov !!!

  

Baby V1 CAJC – Šampión krásy mladých Slovenska !!!

Opäť má Chilli Koliba dvojité zastúpenie v hre o BOBa !!! Tentoraz mládež krúži o toto najvyššie ocenenie. Určite sa nestratili, pekne sa ukázali, prenechali prvenstvo šampiónovi. Aj tak je to krásny pohľad vidieť svoje odchovy v kruhu záverečnom a samozrejme musíme spomenúť krstniatko Koky !!!

      Tomino s Balúkom už sa potia medzi množstvom handlerov nádejných. Pokrok je jasne vidieť! Chlapci sa začínajú zlaďovať a je radosť na nich pozerať ! Balúové občasné poskoky ich však pripravili o ten povestný bodík, ktorý ich ponechal pred bránami finále. 59 bodov je však značný posun vpred a preto pri východe z kruhu trasieme Tominovi pravicou !!!

Miška a Čiči na veľkej scéne nezaváhali. Ostrieľaná dvojka množstvom vystúpení predviedla svoju krasojazdu na konci ktorej ich opäť čakala medaila a sáčok radosti.

                     Zaverečné vystúpenia, Balúčik išiel krásne, ale dnes exceluje Baby. Najprv sa jej moc nechcelo, ale keď vbehla do veľkého priestoru opadli z nej obavy a nádherne bežkala! Nezostalo to bez povšimnutia. Náš čerstvý Junioršampión sa dostal do výberovej šestky skupiny 9 FCI spomedzi veľkého množstva víťazov v kategórii mladých !!! Nečakané, ale o to krajšie. Výstava za nami, bohatá nádielka pre naše farby. Môžeme si vydýchnuť a začať sa pripravovať na nadchádzajúci víkend, ktorý bude maximálne náročný pre všetkých zúčastnených. Ale samozrejme moc sa tešíme !!!

 

Baby medzi poslednou šestkou mladých skupiny 9 FCI

  

Nadmieru spokojný tandem Smejkohandler  + Kičkohandler

 

Deň radosti 2- nedeľa.

BALÚ -  Best of Chilli Koliba  Trieda mladých     V1 CAJC

BOU BOU- Gawin Minowara  Trieda šampiónov V2,Res.CAC, Res.CACIB

BABY-Asta La Vista Baby Chilli Koliba  Trieda mladých    V1 CAJC   ŠAMPIÓN KRÁSY MLADÝCH SLOVENSKA !!!

 Posudzovala: p. Daniela Radu /RO/

 

Junior Handling I. kategória : Tomáš Jankovič + Balú       59 bodov

Dieťa a pes: Miška Klementová + Chilli medaila za účasť

Posudzovala: p.Márie Marušková /CZ/

 

 

 

CVP BANSKÁ BYSTRICA  /SK/ 06.05.2012

 Konečne nám to raz vyšlo ! Banská Bystrica nám dosiaľ unikala z rôznych dôvodov. Spojili sme výlet s pobytom predvýstavným u Buca aj Cassanovu a pri debatách, prechádzkach, výbornom jedle, samozrejme i nápojoch všakovakých sa čoskoro zotmelo, deti naše strávili celý deň na trampolíne a preto sme museli uhasiť ohne a ísť do starostlivo pripravených perín snívať o výstave zajtrajšej...

 

 

Naozaj krásne výstavné prostredie aj organizačne zvládnuté na jednotku !!! Jediné mínus sú lepkavé chaluhy na umelom povrchu nášho výstavného kruhu, Ťažko znášali naši výstavní jedinci ten teror, keď sme im chceli zo šliap odňať tie prisaté predmety.

 

                Akcia !!! Červení bratia ukázali, ako sa v kruhu správajú gentlemani a bola radosť sa na nich pozerať a rozhodovali milimetre !!! Balú pogratuloval staršiemu bratovi k víťazstvu.

  

Keďže skupina Buco-Cassanova sa cítila v domácom prostredí ako ryba vo vode, tak sme si vylízali pohár horkosti až do dna J J J. Bou pogratuloval Mončovi k víťazstvu.

  

No naše tajné želiezko v ohni zabojovalo naplno !!! Baby-ká sa rozhodla, že toto je ten povrch, ktorý jej vyhovuje a na ňom bude žiariť. Urobila pre to všetko, odnáša si domov medailu s kamienkami od Swarovského...a teraz si ňou svietime v obývačke !!!

  

Baby-ká si prvý raz v živote zabežkala o BOBa. No nepristane jej to ?

 

   Pekný víkend za nami, ďakujeme Buco-Cassanova za spoločne strávený čas a starostlivosť o nás !!! Ponáhľame sa na hokej... Slovenskóóóóóóóó...!!!

 

   Na záver výňatok z výsledkovej listiny:

CVP Banská Bystrica /SK/ 6.05.2012

 BALÚ - Best of Chilli Koliba   Trieda mladých  V2

BOU BOU - Gawin Minowara     Trieda šampiónov  V2 Res. CAC

BABY-Asta La Vista Baby Chilli Koliba   Trieda mladých  V1, CAJC

Posudzoval: p. Imrich Sopko /SK/

 

 

 

KV a EV VINIČNÉ  /SK/ 28-29.04.2012

SOBOTA KV VINIČNÉ /SK/ 28.04.2012

 Dvadsať rokov oslavuje organizovaná pospolitosť kavalierov na Slovensku !!! Pri tejto príležitosti sme sa zišli nie na jednej klubovej, ale výnimočne i na Európskej výstave. Známe prostredie haly vo Viničnom, výborný priestor pre predvedenie našich hviezd a zároveň na oslavu okrúhleho výročia založenia klubu.

 Bou Bou nastúpil ako prvý, nie však súťažne, ale sa predviedol na zvode plemenníkov. V triede šampiónov si viedol výborne, trošku ho však mátal nedávny sobáš, tak nám málinko zdivel..., nakoniec krásne V2 Res.CAC.

 

BOU BOU – V2, Res.CAC

 Malý hrdzavý Bestík Balú v posledný deň svojej dorasteneckej kariéry si to vychutnal až do samého záveru. Momentálne si spokojne brumkajúc odnáša ocenenie VN1.

 

BALÚ – VN1

Maminka Čiči si tiež šla pohopkať do súťažného kruhu, lebo by nám to neodpustila, a ako vždy stopercentná. Bola spokojná, že sa vybežkala a my spokojní, že je spokojná. V2 Res. CAC.

  

CHILLI V2 Res.CAC

Baby-ká si opäť zvykala na vnútorné priestory, no išla celkom v pohode. Jej snaha ju vyniesla na druhé miesto, no vnútorný kruh jej ešte moc nesedí, takže VD 2.

  

BABY – VD2

Gulinka vbehla medzi pásky po dlhom čase. Šteniatka, ktoré odchovala jej dodali odvahy. Domáce tréningy prebehli na výbornú tak sme sa s ňou dohodli, že urobíme pokus. Aby bola zmena dokonalá vymenili sme aj handlera. Vodítka sa ujal Kičkohandler a až na občasné úskoky a stolové maniere sa naša porcelánka celkom pekne predviedla. Dokonca až tak pekne, že svoju triedu vyhrala v konkurencii štyroch dievok !!! Má to však jeden háčik...VD1, ale v silnej konkurencií úplna paráda !!!

  

GULI – VD1 

V prestávke úradovali s Chillinkou v súťažiach naše handlerské hviezdičky. Miška predviedla všetko čo v poslednej dobe tvrdo trénovala a bola na ňu radosť pozerať !!! Vybehne nám vždy slza, keď ju vidíme s Chillinkou strúhať figúry a prvé miesto bolo úplne na mieste !!!. Tomino v kategórií 1, je tiež excellent No.1. Fantastické povinne jazdy, ako vždy. Vidno súzvuk v baletných handlerských vývrtkách Tomina a Chillinkinho pochopenia pre jeho vrtochy. Niet pochýb, že pre nás sú víťazi, nakoniec však II. Miesto...

  

MIŠKA A CHILLI - DIEŤA A PES I.MIESTO

 

TOMÁŠ A CHILLI - JUNIORHANDLING I. KATEGORIA II. MIESTO

Aninka po prestávke sa statočne  ukázala v tom najlepšom svetle. Práve to svetlo jej však trošku uškodilo. Momentálne srsti nemá nazvyš a na rozdávanie nikdy. Dôležité však je, že v kruhu sa jej začína páčiť a dokonca sa mi zdalo, že sa chvíľami usmievala. Som rád, že tie chvíle strávené v ohni som mohol prežiť s Aninkou a VD 2 spolu určite oslávime nejakou dobrotkou.

 

ANINKA – VD2

 Trochu sme sa pozabávali v súťaži párov. Čierna smršť a mladé Chilli papričky...

 

V záverečných súťažiach sme mali jedno hrdzavé želiezko v ohni. Malý Balú sa lúčil s detskou kategóriou grandióznym spôsobom. Najprv si zobral z kruhu pohár za víťazstvo medzi všetkými chlapcami dorastencami a vzápätí sa stal celkovým víťazom svojej triedy NAJLEPŠÍ Z DORASTU !!! Radosť v Chilli Kolibe nemala konca kraja.

 

Po skončení výstavy prišiel čas na oslavy. Dobrá večera, torta víťaza i výročná, spokojné bruška. Vypočuli sme si poučnú prednášku pani Normy Inglis a pustili sa do zábavy. Tombola bola vyvrcholením a úsmevným zakončením tohto pekného večera. Treba ísť domov nachovať miláčikov a trochu si oddýchnuť...veď zajtra pokračujeme !!!

   

Sobota vo výsledkoch :

BOU BOU /  Gawin Minowara - Trieda šampiónov  V2. Res. CAC

BALÚ / Best of CHilli Koliba - Trieda dorastu  VN1, NDP, ND    

Posudzovala : p Norma Inglis /GB/

 

BABY / Asta La Vista Baby Chilli Koliba- Trieda mladých   VD 2

CHILLI /Ennesie Siri Biely démon  - Trieda šampiónov    V2,Res. CAC

GULI / Candy z Vlčkovského splavu -Trieda otvorená  VD 1

ANINKA / Annie Doc Biscuit - Trieda otvorená  VD 2

Posudzoval : p Gordon Inglis  /GB/

 

Dieťa a pes:  MIŠKA KLEMENTOVÁ a Chilli - I. miesto

Junior Handling I.kategoria: TOMÁŠ JANKOVIČ a Chilli - II. miesto

 

NEDEĽA EV VINIČNÉ /SK/ 29.04.2012

Po krátkej prestávke predelenej nocou sa opäť trúsime do výstavnej haly. Bez veľkých prieťahov sa začína program výstavy napĺňať. Pre dnešný deň si posudzovatelia vymenili medzi sebou pohlavie posudzovaných kavalierov.

Ako je už tradíciou, z nášho Chilli tábora to ide ako prvý roztočiť do ohraničeného priestoru medzi páskami dobre naladený Bou Bou. Naštartoval parádne a predvádzal sa oveľa lepšie ako včera. Výsledok sa dostavil...a zaslúžený. Potlesk a radosť v našej pospolitosti V1 CAC !!! S medailou sme zaparkovali v boxe a napojili nášho víťaza a samozrejme to nezostalo bez pusiniek ...a piškótov.

 

Bou Bou – V1 CAC

 Balú mal veľmi ťažkú pozíciu. Prvý deň medzi staršími hrdzavými kolegami v triede mladých. No neprejavil žiadny rešpekt a predviedol sa, ako by tam patril odjakživa. Známka V3 je prísľubom do ďalších dní v jeho výstavnej kariére a hanbu maminke Chillinke určite neurobil. 

 

BALÚ – V3 

   Chillinka vo svojom poslednom vystúpení na dlhší čas sa predviedla krásne, no zjavne nebola typ pani posudzovateľky. Odbehla posledné kolečko a teraz sa bude pripravovať na výchovu Chillikolibčiatok. V3.

  

CHILLI V3 

   Trieda mladých bielohnedých. Babyka dnes ako vymenená. Žiari v kruhu, bežka, vrtí chvostíkom no paráda. Po rade pani posudzovateľky je to ešte lepšie. A výsledok je úplne najlepší. Babyka získava svojho prvého CAJCíka a pre Chilli Kolibu je to prvý titul vlastného odchovu !!! Radosť bola počuť v celej hale a Smejkohandlerka so svojou mladou nádejou prináša do našej zbierky druhú medailu dnešného dňa !!!

  

BABY – V1 CAJC 

   Zmena handlera Gulinke zjavne prospela. Občasné úskoky boli skôr utešené ako rušivé. Na stole to hrdinsky ustála. Určite si v duchu povedala : Čo som horšia ako moja dcéra ? A veru nie je !!! Opäť za výskotu našej partie, vyskakuje Smejkohandlerka do vzduchu a preberá si ďalšie prvenstvo V1 CAC !!! Zbierka sa nám utešene rozrástla o ďalší kov !!!

 

GULI V1 CAC

Obedňajšia prestávka znamená pre Chilli Kolibu vždy naplno súťažiť! Rozbehnutá Miška bola ešte lepšia ako v sobotu. Predvádzala a odpovedala na otázky s profesionálnou razantnosťou. Nezľakla sa žiadnej otázky, ani žiadnej figúry. Po dlhom rozhodovaní skončila s Čiči na krásnom druhom mieste. No argument pani posudzovateľky bol nanajvýš zvláštny...Povedz mame nech Ti kúpi veselšieho psa ...???!!!

  

MIŠKA A CHILLI - DIEŤA A PES II.MIESTO

Tomino dnes zdravo nažhavený nenechal nič na náhodu. Od vstupu do kruhu, až po záver bol tým, ktorý najviac chcel a najviac pre to urobil, aby si vybojoval medzi mladými handlermi stupienok najvyšší.

 Spokojný pár odchádza s víťazným pohárom a cenami k Chilli táboru preberajúc gratulácie od členov fanklubu !!!

 

TOMÁŠ A CHILLI - JUNIORHANDLING I. KATEGORIA I. MIESTO

  Po zaslúženom výbornom obede sa Aninka predviedla v triede otvorenej. Znova som nadobudol pocit, že sa baví! Dievka moja rubínová si vyslúžila opäť VD 2. Snáď niekedy sa jej aj srsť pustí a potom uvidíme. Je však najlepším strážcom a šmajchlošom Chilli Koliby.  

    Ešte jedna chvíľa slávy nás však čakala ! Bou nastúpil o víťaza farby a prelomil svoju smolu na našich klubových výstavách. Krásny úspech VÍŤAZ FARBY BT na domácej pôde !!! V zápolení o klubového víťaza si tiež viedol ako rytier.

 

          BOU BOU O VÍŤAZA FARBY                                        BOU BOU O KLUBOVÉHO VÍŤAZA

 

        Baby a Guli ešte skúšali šťastie vo svojich kategóriách. Ich dnešné výkony a výsledky sme nečakali a sme z nich šťastní.

 

    Celá Chilli Koliba spokojná od najmenšieho po najväčšieho sa lúči s priateľmi a trieli do domovskej stanice, veď dnešná nádielka je fantastická !!! Musíme si dať nejaké odmeny !!!

 

Nedeľa vo výsledkoch :

BOU BOU /  Gawin Minowara - Trieda šampiónov  V1,CAC, VF

BALÚ /   Best of CHilli Koliba - Trieda mladých   V3    

 Posudzoval : p Gordon Inglis  /GB/

 

BABY / Asta La Vista Baby Chilli Koliba- Trieda mladých V1, CAJC

CHILLI /Ennesie Siri Biely démon - Trieda šampiónov  V3

GULI / Candy z Vlčkovského splavu -Trieda otvorená  V1, CAC

ANINKA / Annie Doc Biscuit    - Trieda otvorená  VD 2

Posudzovala : p Norma Inglis /GB/

 

Dieťa a pes:  MIŠKA KLEMENTOVÁ a Chilli - II. miesto

Junior Handling I.kategoria: TOMÁŠ JANKOVIČ a Chilli - I. miesto

  

 

 

NVP OSTRAVA /CZ/  15.04.2012

    Ostrava je jedným z našich najobľúbenejších výstavných miest za riekou Morava. Pred pár rokmi to bola naša prvá výstava za hranicami, Chillinkin prvý CAJCík v zahraničí, o rok slávila Guli svojho prvého CACa, v ďalšej sezóne Chilli odchádzala s titulom Národný víťaz . No a teraz bude hájiť farby Chilli Koliby Bou Bou. Ešte musím spomenúť vždy výbornú organizáciu, veľa stánkov za výborné ceny a veľké kruhy a hlavne, ako vždy fantastické...divo – knedlo – zelo! Tradičná putovná kolóna Buco Koliba sa náhodne spojila vo Frídku aj Místku na pumpe a v dobrej nálade zaujala pozíciu pri kruhu 6.

 

 Buco Cassanova  &  Chilli Koliba

    Bláznivého Bou Bou som hodnú chvíľu trápil na koberci, aby sa trochu skludnil a začal ma trochu vnímať...drzúň  jeden. Posudzovanie začína a pán posudzovateľ dosť prísny a dôsledný. Tvrdé známky ...a ideme do jamy levovej s Bubákom. Riadne nás vytrápil, ale odchádzame od neho s krásnym posudkom, vlastne bez neho. Bou V1 CAC !!! Misia splnená BOU BOU je Šampión Česka !!! Radosť preveliká, roztrasené ruky i kolená a Bou si užíva piškótky. A na našich tvárach úškrny radosti...

Bou Bou sa rozbieha

    Napäto sledujeme aj našich kamošov. Boris i Mončo odchádzajú z kruhu s titulmi nálada stúpa a doťahovačky ako vždy tiež. Plejáda víťazov sa po chaose /personál v kruhu to trošku nezvládal/ zoraďuje do záverečných súťaží. V maratóne postupne odchádzajú po poďakovaní pána posudzovateľa krásavci, my sme stále v ohni ! Nakoniec zostávame iba dvaja čierni mohykáni a Bou víťazí ! Bubáčik je Národný víťaz !!!

   

Rozhoduje sa o Národnom víťazovi

 Kolečká už nerátame, sme v hre o ocenenie najvyššie. Prežívame s Bou najkrajšie chvíle. Mládežníci odchádzajú a opäť sa v kruhu začernelo. Veľke finále a Bubáčik /od dnes/ Bobáčik Miláčik Krásny Chlapečok víťazí !!!!!! Burácanie v našom tábore a obrovská radosť je sprievodným znakom týchto momentov. Bubáčik si to vychutnáva /hlavne piškótiky víťazstva/ a my to musíme osláviť, aby sa nám tlak dostal do normálu.

   

Záverečná Bou Bou je BOB !!!

JCh. Ch. GAWIN MINOWARA V1 CAC, NV, BOB

PÁN POSUDZOVATEĽ  LEOŠ JANČÍK

    Predstavili sme sa aj vo veľkom kruhu, a potom hybaj z dnes zapršanej, ale ešte viac obľúbenej Ostravy zvestovať fantastické správy domov a do sveta. Po ceste sme ešte zaťažili bruchá dobrotami a rozpustili tábor vo výbornej nálade s vidinou skorého stretnutia vo Viničnom. Baby a Balú musia začať taktickú prípravu na budúci rok.

  

Lúči sa s Vami spokojná výprava.

  

15.04.2012 NVP OSTRAVA

 Bou Bou / Gawin Minowara Trieda šampiónov V1 CAC, NV, BOB

 Posudzoval p. Leoš Jančík /CZ/

 Šampión Česka !!!

 

 

 

MVP+NVP MISKOLC /HU/  07-08.04.2012

   Vyrážame za novými dobrodružstvami. Kolesá Žofky sa zahrýzli do cesty smerujúcej k Buco Cassanova, aby sme spoločne zažili Maratón dog show Miskolc 2012. V dobrej nálade sme dorazili do sídla druhej časti našej výpravy. Zástavka v Dolnej Ždani, kde sa o nás postarali, ako keby sme so sebou mali kráľovské plemeno zvané CAVALIER KING CHARLES SPANIEL. Náhodou sme mali zopár predstaviteľov týchto prefíkancov, tak nás privítali so všetkou pompou, potravu podsunuli i tým menej dôležitým. Napojili i nasýtili naše bruchá. Po krátkej sieste je čas rozbehnúť sa do cieľa dnešnej púte. Cesta ubehla rýchlo a navigátori bociany na stĺpoch v každej dedine nás doviedli k Sarga Csikó hotelu nášmu. Sme na mieste, všetko sa môže začať.

 

 

                                          

DEŇ 1 CACIB + CAC 07.04.2012

 Skoré venčenie prebehlo v poho. Ranná tlačenica pred výstaviskom už nie. Siahodlhý rad vozidiel vytrubujúcich do rannej premávky nebola predzvesťou pokojného vjazdu do priestoru, kde budeme tráviť najbližšie hodiny nášho života. Bolo treba trochu skúseností z takýchto situácii, pridať drzosť a po ťažkej hodinke sme boli vo vytúženom kruhu 21. Kavalieri majú čas, tak sa zoznámme s výstaviskom a dobrotami v stánkoch.

 

Prvý nastupuje Bou Bou v ťažkej konkurencii dvoch BH chlapcov. Drží sa statočne a bojuje o svoju čiernu kožu. Nakoniec je výsledok fantastický. Bou Bou V1 CAC !!! Nastupuje o CACIBa. S kamarátom Monacom to bol krásny súboj a gratulujeme mu k CACIBOvi i celkovému víťazstvu !!! Bou Res. CACIB !!!

 

Chillinka svojim tajfúnovým predvedením v Budapešti dosiahla titul Maďarského šampióna. No uzávierky výstav sú prefíkano vymyslené, tak sme jej dožičili, aby si bežkanie po tráve vychutnala bez napätia. A cupitala a cupitala a V1 CAC !!!

 

 Slniečko svietilo, spokojnosť veľká, ale predpoveď počasia na nešťastie meteorológom vyšla. K večeru prišla zima, vietor a dážď. Usporiadatelia očividne s týmto scenárom nerátali a dokonca asi nevedeli, že v noci býva tma !!! Kapela hrala zvesela pod zakrytou tribúnou a posudzovatelia sa trápili pri petrolejkách v kruhoch. Výstava národná v ten deň číslo dva – totálny prúser !!!Deti sme odviezli do bezpečia hotela a čakali čo bude. Výstava a la Čierna Hora pokračovala ďalej. Už to, že pán posudzovateľ mal posúdiť vyše 150 psov bola katastrofa a to čo sa dialo v kruhu ešte väčšia !!! Do kruhu nastupovalo celé plemeno a každý videl čo to bolo za posudzovanie, veľká hanba !!! Z reproduktorov však zaznelo VÉGE /koniec/ !!! Zajtra o 9:00 pokračujeme, CACIB výstava sa posúva na neskôr. Už v lejaku balíme premočené stany, cavalierov aj nás a trielime do bezpečia hotelovej izby. Sme zachránení, ideme sušiť !!!

 

 

        DEŇ 2 TIEŽ CAC 07-08.04.2012 + CACIB 08.04.2012

  Balíme vlhké švestky, vysušujeme čo sa dá, poďho na výstavisko. Zima a zima a zima 9:00 a žiadny pohyb v kruhoch, ešteže niekto vymyslel do áut kúrenie. Päť štvornoháčov a traja nezletilí dokázali udržovať tepelnú pohodu a nevyliezať do nečasu. Posudzovanie? Ťažko sa o tom vyjadriť. Traja v kruhu, za pol minúty odchádzajú, aby stihol všetko !!! Lebo ďalšia výstava už začínala !!! Nádeje na Bubákovho šampióna stratené...Bou Bou V2 Res. CAC. Chilli V1 CAC.

  

  Meníme stanovisko, znovu strašne veľa psov. Ostatné kruhy už opustené a my ani v polovici zoznamu našej devätnástky. Znechutenej Chilli Kolibe však svitla nádej !!! Je o čo bojovať !!! Asi pre veľký počet protestov práve v tejto chvíli vyhlásili, že 2x CAC je HCH a výsledky z národnej sa nerátajú !!! Všetko však smeruje k tomu, nech je rýchlo koniec. Pán posudzovateľ už odložil meracie prístroje a iné pomôcky, cavalierov posudzuje bez nich. Záverečky v plnom prúde. Bou značne pojašený to predsa len dokázal. V1 CAC a tým sa stal Maďarský šampión !!!

 

 Chillinka predlžila svoju víťaznú šnúru a tento rok jej to proste ide V1 CAC !!! Prilepila k tomu ešte Res. CACIB !!! Naše Čierne perly si zaslúžia veľké odmeny za výkony. Takisto aj naša mládež, Kachna, Uáž, Ďuďu a spolucestovatelia Guli, Baby a Balú, že dokázali v pohode zvládnuť tieto výkyvy počasia a nezdary organizátorov. A nakoniec ten posledný... Pes dosiahne vytúžený titul, miesto tlačiva dostane A4 napísané perom v maďarských skratkách...po strastiplnom vypisovaní a potvrdení šampionátu stojí v dvojhodinovom rade na odovzdanie a zaplatenie. Viete koľko ľudí vybavovalo túto agendu? Jeden !!! A potom došli aj poháre.............Po čase sa vždy smejeme na tom čo zažijeme, ale ešte neprešiel ten čas...

 

Ako to všetko dopadlo :

 07.04.2012 MVP MIŠKOLC

 Bou Bou / Gawin Minowara     Trieda otvorená V1 CAC, Res. CACIB

Chilli / Ennesie Siri Biely démon   Trieda šampiónov V1 CAC

 Posudzoval p. Gunther  Ehrenreich /A/

    

07-08.04.2012 NVP MIŠKOLC

Bou Bou / Gawin Minowara     Trieda otvorená V2 Res. CAC

Chilli / Ennesie Siri Biely démon     Trieda šampiónov V1 CAC

Posudzoval p. Denis Kuzelj /BLG /

 

08.04.2012 MVP MIŠKOLC

 Bou Bou / Gawin Minowara   Trieda otvorená V1 CAC

Chilli/Ennesie Siri Biely démon   Trieda šampiónov V1 CAC Res. CACIB

Posudzovala p. Dominika Shalata /UA/

  

  

 

KV PRAHA /CZ/  24.03.2012

Smejko pobehuje po celom dome v šialenom tempe, kabele pribúdajú, havkáči štekajú...to je neklamný znak, že čosi visí vo vzduchu. Sila tohto rituálu v kolibe zvanej Chilli závisí od času, ktorý prešiel od posledného balenia. Keďže od toho posledného uplynulo 33 dní, viete si predstaviť, aký to bol frmol !!! Smer Praha ...

 Piatok to istí, Brno sme prešli pred zácpami a na druhý šup sme trafili do dedinky Babice u Říčan. Privítane skvelé, slečna obsluhujúca sa zamilovala na prvý pohľad do našich chlapcov / štvornohých / a štamgastov kasírovala na parkovisku, lebo vyšli von, keď sa jej nedočkali v útrobách reštaurácie. Dosť prísna pani domáca však má asi iný názor a preto Vám tento podnik neodporúčame. Prostredie v reštaurácii i jedlo bolo výborné. Aj ubytovanie s názvom Ubytovňa sme brali v pohode / dva roky som spal na tých posteliach, vzbudilo to vo mne nostalgiu /. No vyhodiť ženu s dvomi deťmi a cavaliermi /po 500 km cesty/ proti noci pre jeden bobok je silná káva !!! Takže sem miláčikmi nie, a preto nenapíšem ani jeho názov ...

 

Toto sme našli pod...tvárilo sa to ako matrace.

Poďme k veci. Po čase sme sa rozhodli vstúpiť do kruhov klubu Pražského. Hotel Step, výborná organizácia, jediný problém, kde sa zložiť...a kruhy opäť miniatúrne.

Fúzik a Ďuďu   

Prvá si vychutnávala svoje vystúpenie Chilli. Cupitala si vo svojom rytme a docupitala si pre V1 CAC !!! Čiči si svoje prechádzky kruhom tento rok užíva, so šarmom a úsmevom na tvári si podmaňuje pána posudzovateľa. Náš čierny uhlík zažiaril a stáva sa víťazom medzi BT dievkami !!!

  

Chilli / Ennesie Siri Biely démon V1 CAC.

 

 Chilli Víťaz farby BT.                                                            O klubového víťaza.

Druhé naše želiezko v ohni sa nestihlo rozžeraviť. Malý priestor na predvedenie, Bou Bou odkedy zažil lásku je na neudržanie.../ cítil, že niečo voňavé je za páskou a túžil navštíviť susedný kruh z fenkami  /.  Predvedenie sa zmenilo na malý súboj medzi nami, ale nakoniec to dopadlo na výbornú 3!!! Ale Bubákovi dám preplatiť čistiareň za prepotené sako!!!!!

  

Bou Bou / Gawin Minowara V3

 Balú prišiel na rad ako posledný. Náš malý červený mohykán sa prvý raz predstavil na klubovom pódiu. Keď zbadal koľko očí ho pozoruje na chvíľu zneistel, no v jeho útrobách zahorelo rubínové srdce a od tej chvíle sa rozbehol a skončil až v záverečnom kruhu!!! Po obrovskej medaile za najlepšieho dorastenca a napínavom súboji s dievkou rovnakej farby si Chilli Koliba zajasala !!! Balú sa stal absolútnym víťazom medzi dorastencami !!! Radosť preveliká a Balú sa raduje tiež. Na stole s pohárom sa tváril ako profík, a my sa tešíme, že sa mu to páčilo.

Preto sa mi teraz tisne na klávesnicu Best of Chilli Koliba = Best of  Puppy KV Praha !!!

  

 

Balú / Best of Chilli Koliba                                                         Balú / Best of Chilli Koliba

Najlepší pes dorastu.                                                                       Najlepší z dorastu.

 

 Žofka nás už posúva smerom domov a veselo ukrajuje z kilometrov, ktoré máme ešte pred sebou. Fantastické výkony Chillinky a jej synáčika Balúčika ešte dlho budú zamestnávať naše mysle a hriať aj v tej najväčšej zime.

 

KV Praha /CZ/  24.03.2012

Bou Bou / Gawin Minowara          Trieda otvorená    V3

 Balú / Best of Chilli Koliba            Trieda dorastu      VN1, NPD, ND

 Posudzovala : p. Lorraine Gillhespy /GB /

 

Chilli / Ennesie Siri Biely démon  Trieda šampiónov  V1 CAC, VF

Posudzoval : p. Michel Levy /GB/

 

 

VICTORY SHOW 2012   /SK/  18.02.2012

MVP BUDAPEŠŤ  /HU/  19.02.2012

 Miška – krotiteľka slonov

Treskúca zima začína poľavovať. Teplota začína byť znesiteľná, snehu ubúda, biele a šedé mraky sa rozplývajú, s poslednými bleskami a otrasmi pôdy. Odchádza sila zimy pomaly do zabudnutia... Mliečna beloba a oceľová šeď sa rozplývajú. A túto situáciu zneužíva živel ešte silnejší. Čierna smršť sa pomaly šíri z juhozápadu na juh. V sobotu udrel Bou úspešne v Bratislave a posilnený o čiernu perlu Čiči sa rúti na Budapešť.

Víkendovú výstavnú potulku sme absolvovali s rovnakopostihnutými kolegami z CHS. Buco Cassanova a nebola / ako vždy / núdza o zábavu a zážitky každého druhu.

 Číhali na nás všakovaké dobroty.

 

DEŇ PRVÝ / SOBOTA /

ŠAMPIÓN ŠAMPIÓNOV

VICTORY SHOW 2012 /SK/  18.02.2012

 Jediná nepríjemná chvíľka show nás čakala na bráne a nielen nás. Ako aj rok minulý, tak i tento bol vstup autom a do haly voľný. Kde sa stala chyba sa mi riešiť nechce. Ale od soboty viem, že vstup zadarmo stojí v Inchebe 5 Euro.

          

Čerství šampióni Slovenska !!!                                                                       Bou Bou v akcii.

Pohodlne sme sa rozložili a vyčkávali na našu chvíľku slávy. Bou, ktorému stúplo sebavedomie po tom, čo sa rozlúčil so svojou prvou nevestou bol v kruhu na neudržanie. Krotenie časti Čiernej smršte bola  riadna fuška / akoby inokedy nie /, ale spokojný výraz na tvári  pani posudzovateľky naznačil, že hodnotenie bude priaznivé. 2x V1 CAC. Bou Bou to prehnal o jeden CAC a stáva sa Slovenský šampión krásy !!! Šikovný chlapec to zvládol, za necelých 6 mesiacov. Radosť sa znásobila, keď kamoš Mončo o pár chvíľ dosiahol tento titul tiež. Večerné šampanské a výborná nálada nás ráno odprevádzala do Budapešti.

Best of Queen-Swetty              Best of King-Bou Bou

Nech žijú Šampióni !!!

   

VICTORY SHOW Bratislava 2012 / SK / 18.02.2012 :

Bou Bou / Gawin Minowara    Trieda Junioršampiónov 

2xV1 CAC, Best of King, Victory Junior Winner 2012  

   SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY !!!

Posudzovala : p. Viera Vitková  / SK /

  

DEŇ DRUHÝ / NEDEĽA /

MVP BUDAPEŠŤ  /HU/ 19.02.2012

 Po úspešnej Bou sobote sa vydáva už pre zmenu tandem Čierna smršť do vôd Dunajských, ale trošku bližšie k vyústeniu. Metropola Maďarská nás víta výbornou organizáciou / skenovaným vstupom čiarového kódu na návratke !!!/, úsmevom na tvárach, kruhmi správnej veľkosti, a kráľovským priestorom pre rozloženie Smrštodomu. Pre vystavovateľa úplná rozprávka.  Zápis do PP 3m od kruhu, vystavovanie šampionátov 3m od kruhu, WC 50 m, Záverečný kruh 10m, Kruh pre fajčiarov 30m. A k tomu ešte iba 17 psov pred posúdením kavalierov.

    Realita však bola tvrdšia. Posudzovanie pudlov sa zmenilo na nekonečný maratón, nakoľko pán posudzovateľ mal po boku adeptku, ktorá sa zaúčala a snažil sa jej všetko vysvetliť dopodrobna.

    Chvíľa, na ktorú sme čakali, nakoniec prišla. Kavalieri vošli do kruhu a aj my sme ožili. Naše čierne duo to roztočilo. Bou Bou urobil vietor, až sa koberce zvlnili a v záverečnom zápolení o víťaza medzi fantastickými psami sa mu nedá nič vytknúť. Prvé vystúpenie na maďarskej pôde skončilo nad očakávanie           V1 CAC !!!

 

Bou Bou v akcii

    Čiči otrávená dlhým čakaním sa rozbiehala trochu pomalšie. Ale to zahrievanie vyústilo do prehriatia. Pán posudzovateľ bol z jej kreácií a temperamentných zmenách smeru zjavne potešený. Odchádza sa nadýchnuť s posledným titulom CAC, čo jej chýbal na dosiahnutie titulu Maďarský šampión!!! Chillinka sa rozbehla a brzdiť sa jej nechcelo. Oči vypúlene a rúti sa do cieľa, dostáva pozlátenú šnúru, čo sa dá preložiť do našej reči iba jedným výrazom CACIB !!! O BOBa vôbec nebola outsiderom a myslím si neskromne a nielen ja, že v pohode mohla vyhupnúť na stupienok najvyšší.

 

Chilli vo svojom svete...

 

O CACIBa                                                                                O BOBa

Zážitok z tejto výstavy je fantastický. Krásne úspechy, pohoda, pekné počasie / až na búrku Čiernej smršte, ktorá nám samozrejme nevadila /, výborný miš maš v bufete. Oslávili sme šampióna / nežné polovičky / barack pálinkou. Na čas sme sa rozlúčili a pohli každý svojim smerom. Ale onedlho opäť nasmerujeme štvorkolky do ríše výstav. Kam nás túlavé labky zavedú sa určite dozviete.

 

Víkendové hviezdy

          

Bou Bou                                                 Chilli

Lubika  CHS. Chilli Koliba   Miška a slon    Majka  CHS Buco Cassanova

 

MVP Budapest / HU / 19.02.2012 :

Bou Bou / Gawin Minowara   Trieda otvorená   V1 CAC

Chilli / Ennesie Siri Biely démon    Trieda šampiónov   V1 CAC, CACIB

 ŠAMPIÓN MAĎARSKA !!!

 Posudzoval: p. Bertold Peterburs  / D /

 

 

2 x MVP BRNO / CZ / 04-05.02.2012

Majka, Milan, Mončo i Boris Buco Cassanova dorazili do Chilli Koliby a to je začiatok nášho mmrrraaazzziiiivéééého víkendu v mestečku Jedovnice  a na výstavisku v Brne. Smerom k nášmu cieľu teplota klesala...a klesala. Výborne výstavne naladení sme však verili, že nezamrzneme. Obsadili sme apartmán v penzióne a intenzívne sa pripravovali na vylodenie v kruhu 42. Mrazík s Marfušou si však urobili tábor pri našej Žofke a zamrzla. Na ceste do Moravskej metropoly sme tŕpli, či to pľúca našej štvorkolesovej tátošky vydržia. Už to vyzeralo, že sa do dejiska výstavy nedostaneme...a v tom sa uvoľnila napätá atmosféra, Žofka vyfľusla ladík a zhlboka sa napila zmesi, ktorá nemrzne. Sme zachránení !!! Vystresovaní !!! Vymrznutí !!! Výstava sa môže rozbehnúť. Nie je nám však súdene zohriať sa. Haly sa nedokážu vykúriť, Brano nezavíra Samo. Kosa sa vkráda do každého póru tela. Začíname, ako prvá malá neskrotná Baby.

 

Trénujeme statočne, ale malá krpaňa je nevyspytateľná, ale celkom jej to šlo. Na stole stojí krásne, len hodí smutné oči. V sobotu bola odvážnejšia VN1 a v nedeľu menej a ešte k tomu primrznutá VN2.

 

Bou to mal ťažké, ale dobre naladený z Trenčína sa v sobotu predvádzal ako víchor, aby sa ukázal pred súperom z ďalekej Moskvy. Jeho výkon bol ohodnotený zaslúžene V1 CAC !!! V nedeľu tiež nenechal nič na náhodu. Bol síce víchor, ale trošku primrznutý. Malá chybička, pokiaľ si ju všimne len koncertmajster a jeho najbližší, tak je to v poriadku. Pri potlesku publika Bou Bou zaujal pozíciu V1 CAC !!! Po oba dni sa stretol v zápolení o CACIB s krásnymi súpermi a v sobotu bol jedným zo štvorlístku finalistov.

 

Smejkohandlerka po oba dni nastúpila na modrý koberec so svojim želiezkom v ohni Balú-om – malým /už nie až tak/ hrdzavým exhibicionistom. Poklusal si po koberci, poskákal posudzovateľov, vyoblizoval im nosy a svojim prejavom a kukučom si vyslúžil od obidvoch krásnu známku VN1 !!!

 

Výsledky z tohto mrazivého počasia nás zohrievali po celý pobyt na Morave. Či pri večernom i totálne mrazivom rannom venčení, vyčkávaní na svoju chvíľu pri kruhu. Perfektná nálada nás neopúšťala, veď sme sa dobre bavili aj v našom útočisku v Jedovnici /e/, kde sme Milanom, Majkou a spol. trávili spoločné chvíle. Ďakujeme za spoločnosť a tešíme sa na ďalší spoločný výpad, ktorý nie je až tak v nedohľadne. Victory show Bratislava a v nedeľu nás zastihnete spolu v Budapešti.

 

História sa opakuje a sme strašne radi !!! Monaco Sevi Biely démon  2x CAC, CACIB, BOB a v nedeľu po týždni sa opäť postavil na bedňu BIG 1 FCI 9 !!! GRATULUJEME !!!

A ako je zvykom nakoniec výsledky, ktoré nás hriali:

Sobota 04.02.2012. 

Balú / Best of Chilli Koliba   Trieda dorastu    VN 1

 Bou Bou / Gawin Minowara  Trieda stredná   V1 CAC

 Baby / Asta La Vista Baby Chilli Koliba   Trieda dorastu   VN1

 Posudzovala: p. Viera Stloukalová / SK /

 

Nedeľa  05.02.2012.

 Balú / Best of Chilli Koliba   Trieda dorastu    VN 1

 Bou Bou / Gawin Minowara   Trieda stredná  V1 CAC

 Baby / Asta La Vista Baby Chilli Koliba   Trieda dorastu   VN2

 Posudzoval: p. Vladimír Javorčík  / SK /

 

 

MVP TRENČIN / SK / 28.01.2012

Neopakuje sa história...našťastie /čiastočne/. Nezaspali sme, naštartovali. Skorý odchod z domu = úspešný vpád do areálu výstaviska v Trenčíne. Boli sme odbremenení od hysterického behu ku kruhom, včasným príjazdom do cieľa. Obsadili posledné voľné miesto pri páske. Haly začali puchnúť a praskať vo švíkoch. Trenčiansky párok s fazuľkou, známa konzerva naplnená po vrch. 

Po tri roky víťazná Chillinka prenechala kruh našej mládeži, aby pokračovali v ťažení Chilli Koliby v tomto meste. Samozrejme nesmela tu chýbať a predvádzala svoje umenie v súťažiach handlerských. Balú a Baby sa prvý raz po zahraničných predstaveniach ukázali domácemu publiku. A bola to premiéra ako remeň !!!

 

Prvý sa predstavil medvedík rubínový Balú. Každý pri jeho prvých krokoch v kruhu vedel, na koho sa chlapec podal. Krásny sebavedomý pohyb, postoj a na stole hviezda. Chillinka dala Balúčikovi do vienka zo seba úplne všetko. Pani posudzovateľka si to všimla tiež. Smejkohandlerka šťastná odchádza s fantastickým posudkom VN1. A ja hlupák / Kičkohandler /v slabej chvíli po pôrode som jej sľúbil, že ho môže predvádzať. Na mňa sa vždy prilepí neriadená strela.

 

Bou mal po minuloročnom snorení v kruhu čo naprávať. Vtedy exceloval v tom čo sa nemá. Ale prešiel rok a umiernený diablik sa predstavil v tom najlepšom svetle. Návrat do arény pod hradom trenčianskym bol impozantný. Plný kruh a Bubáčik Čierna strela ukázal všetkým, čo sa od poslednej návštevy naučil. V1 CAC a svoje vystúpenie spečatil titulom Res. CACIB. Jediný, kto sa postavil pred Bou Bou-a je jeho kamarát Monaco, ktorý neskôr v záverečných súťažiach spôsobil nám prítomným krásny zážitok, eufóriu, kolaps a zapísal sa do dejín, ako víťaz skupiny FCI 9 !!!

 

Ďalšie želiezko v ohni je kráska Baby. Potíme sa doma pri tréningu, už jej temperament začíname zvládať. Nakoniec sa celkom pekne preniesla kobercom, v postoji a na stole to bolo ešte lepšie. Jej kukuč je sladký. VN1...fantázia. Ďalšiu radosť nám spravila v záverečkách. Po strastiplnom prechode tunelom ku kruhu to na pľaci rozbalila a dostala sa do užšieho výberu !!! Kavalieri sa na tejto výstave naozaj zviditeľnili !!!

  A to sme ešte neskončili !!! Tomino s nažhavenou Čiči predvádzal krásne kúsky v juniorhandlingu I kat. Dostali sa cez konkurentov až do semifinále! Trošku im uškodila dlhšia prestávka medzi výstavami a zobrala bodík, zostali pred bránou veľkého finále. Nič to nemení na Tominovom úspechu, že za tých pár výstav v roku 2011 čo absolvoval, skončil v celkovom hodnotení na 15 tom mieste !!!

 

Dieťa a pes – Miška  a Chilli. Nastupujú pred obecenstvo. Márne čakajú na prihlásene súperky. Nedostavili sa ani jedna. Toto ich vystúpenie sa však zmenilo pre veľkosť priestoru a voľné minúty navyše, na balet našej malej dvojky. Pani posudzovateľka skúšala a Miška s Čiči predvádzala. Veľký potlesk arény bol pre nich odmenou a odchádzali z kruhu ako víťazi !!!

 

Fantastická sobota pod hradom Matúša Čáka. Nečakali sme takéto nádherné výsledky a veľké víťazstvo kavalierov na tejto výstave. Chillinka môže byť právom hrdá na úspechy, ktoré dosiahli jej nástupcovia a samozrejme aj ona so svojimi zverencami. Štvrté vystúpenie na tejto scéne a opäť sa vraciame domov vo výbornej víťaznej nálade. Značka Chilli Fashion vypustila do sveta kolekciu 2012 !!!

     CHILLI KOLIBA TEAM

TRENČÍN 2012

Miery pre nastávajúcu módnu sezónu :

 Balú / Best of Chilli Koliba     Trieda šteniat     VN 1

 Bou Bou / Gawin Minowara    Trieda otvorená    V1 CAC, res. CACIB

 Baby / Asta La Vista Baby Chilli Koliba      Trieda dorastu     VN1

 Posudzovala: p. Viera Stloukalová / SK /

 

Handling

Tomino / Tomáš Jankovič -  I.KAT,semifinále 59b.

Posudzovala : p. Jiřina Jandová / CZ /

 

Dieťa a pes 

Ďuďu / Miška Klementová  -  I. miesto

Posudzovala: p. Viera Stloukalová / SK /

 

 

2 x MVP LJUBLJANA / SI / 14-15.01.2012

ŠPECIÁLNA VÝSTAVA LJUBLJANA /SI / 14.01.2012

Balíme na dlhú púť. Smejkohandlerka zostáva s talizmanom Ďuďu doma / po minuloročnej skúsenosti zo strastiplnej cesty /, tak vyrážame ako štvorlístok. Cesta ubehla parádne a zakotvili sme v mestečku Postojna. Milí domáci, útulné ubytovanie, je čas na prechádzku pod hviezdami. Výborné raňajky prinesené priamo do obývačky naštartovali deň tak, ako sa patrí. Žofka odkrajuje kilometre do hlavného mesta Slovinska. Nenastal žiadny chaos, lebo nevedel, kde nastať má. Navigácia aj mapy z Googla nám našli presne miesto Gospodárskoho razstavišťa, no ono tam nebolo. Použili sme prastarú metódu otvoreného okienka a domáci akoby sa dohodli. Každý oslovený nás poslal priamo o štyri kilometre ďalej. Táto metóda sa osvedčila a po pár takýchto posunutiach sme celkom znenazdajky za zavretou kovovou bránou zbadali strážnu službu a zopár psov. Sme na mieste, už len nájsť parkovanie a ... podarilo sa. Malý  problémik s platbou / problém bol v tom, že meno na platbe sa zhodovalo s menom majiteľa /, sme za bránou, slniečko svieti, čo viac si želať.

 

Fakt krásne haly, pekné kruhy, ideme sa vyšantiť do toho nášho. Ja Kičko idem do kruhu s Čiči, nie že by som ešte nebol, ale ako tanečný pár to bude naša premiéra! Zbadali sme konkurenciu a stretli sa nám pohľady. V tej chvíli sme si boli istí, že svoju kožu, ani kožuch lacno nepredáme. S Bou Bou vchádzame medzi krásavcov zvučných mien. Roztáča sa kolotoč a každý, či štvornohí, alebo jeho doprovod vydáva zo seba maximum. Nechcel by som byť na mieste pani posudzovateľky. No verdikt musel prísť a prišiel. Na nás prišiel rad hneď po víťazovi a Bou si vyhupol na druhý stupienok V2 Res. CAC !!! Nádhera, šťastní opúšťame kruh.

Na rade je stret čiernych dievčat z krvi démonov. Chilli, jej temperament a ťah sa naplno prejavil. Ovládla svojou charizmou a energiou celý priestor, ktorý som ja skoro nezvládol a pár sekúnd som mal vodítko bez Čiči, ktorá sa vystavovala sama. Ale nakoniec spoločne sme to dotiahli do víťazného konca a prvý titul z tejto krajiny. V1 CAC !!!

 

 

Naša prvá špeciálka v Slovinsku. To, že začala hodinu po začiatku sa stáva, ale pán posudzovateľ to časovo dobehol. Výstava prebehla veľmi rýchlo. Nakoniec sme boli aj radi, z toho dlhého čakania sme boli otrávení nielen my, ale aj naše černoty. Bubáčik skončil V3 a Chillinka si odnáša dnes druhý raz V1 CAC.

 

 

   V nedeľu sme sa ráno rozlúčili s domácimi, zaželali nám veľa úspechov a vydali sme sa za slnkom, smerom k horám. Krátke precvičenie v ešte krajšej hale a veľkom kruhu. Bou i ja sme vedeli, že to opäť nebude prechádzka ružovou záhradou. Prvé miesto nám ušlo o chĺpok, no som hrdý na Bubáka, ako sa drží medzi dospelákmi. Chillinka nenechala nič na náhodu. Po včerajšom našom zoznamovaní a zvykaní si na seba to bola spolupráca, ako má byť. Ja som poslúchal a ona ma viedla. Našej krásnej súperke dosť uškodila nepochopiteľná zmena handlera. A my sme sa tešili z hattricku !!! Ako zo sna !!! Tri vystúpenia – 3x V1 CAC – 3x Smejkohandlerka a jej domáce makové slíže !!!!!!!

 

Ljubljana CACIB sobota 14.01.2012

 Bou Bou / Gawin Minowara    Trieda otvorená      V2 Res CAC

 Chilli / Ennesie Siri Biely démon   Trieda šampiónov    V1 CAC

Posudzovala : p. Marion Finney   / IRL /

 

Ljubljana  SV sobota 14.01.2012

 Bou Bou / Gawin Minowara    Trieda otvorená     V3

 Chilli / Ennesie Siri Biely démon   Trieda šampiónov     V1 CAC

 Posudzoval : p. Igor Selimovič  / HR /

  

Ljubljana CACIB nedeľa 15.01.2012

 Bou Bou / Gawin Minowara   Trieda otvorená    V2 Res CAC

 Chilli / Ennesie Siri Biely démon   Trieda šampiónov    V1 CAC

 Posudzovala : p. Brigita Kremser   / SI /

 

 

NVP BRNO /CZ/ 08.01.2012

 Netradične skorá prvá výstava. Olomouc sa presídlil do Brna, tak sme si vyskúšali, ako sa behá po kruhoch hanáckych. Výborne pripravená, výborne zorganizovaná, veľké kruhy aj priestor okolo, proste samé naj!!!

 Bou Bou po domácej príprave bol v plnej forme, chýbalo mu pár chlpov v kožuchu, no dokázal to zakryť šarmom, krásnym pohybom a na stole stál tiež tak, ako sa patrí. Podal výborný výkon, dostal krásny posudok a známku V3. Musím sa však podeliť o jeden zaujímavý zážitok. Pani čo viedla svojho psa za nami  predviedla priam čítankové nekalé ťahy, ako zatieniť, poprípade zlikvidovať súpera v kruhu. Neviem či som bol taký sympatický / nové sako /  no Bubáka som musel viackrát  odtiahnuť, stále sa nenápadne približovala a pristupovala tesne k jeho labke a pri prechode pani posudzovateľky neváhala a spravila krok rovno pred nás. Gratulujeme jej k víťazstvu...a ak sa stretneme ešte v kruhu už si dáme pozor.

 

Potom nastúpila Čiči v novoročnej premiére a nebolo pochýb, že sa je ťah v kruhu, po ktorom nastal vietor bude páčiť. V1 CAC a Chillinka sa stala čerstvým Grandšampiónom Česka !!!

 

Nádherné po tomto vystúpení bolo pokračovanie. Medzi pásky vstúpil Balú jej červený synáčik na prvé oficiálne predvedenie v živote. Zatváril sa pohupol a fičal. Balú je ako jeho mama, na výstave sa cíti ako ryba v rybníku...a nie hoc aká , ale rovno šťuka. Fantastický posudok a VN1 !!!

 

Vystáli sme si diplomy Chilli Grandšampióna, Bubákovho Junioršampióna a Balú sa predviedol premiérovo aj v kruhu veľkom záverečnom.

 

Hanácka národní :

Bou Bou / Gawin Minowara           Trieda stredná           V3

 Chilli / Ennesie Siri Biely démon   Trieda šampiónov      V1 CAC

 Balú / Best of Chilli Koliba             Trieda šteniat            VN1

Posudzovala : p. Zuzana Nováková  / CZ /